TÜRKO
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TÜRKO

HER TÜRK ASLINDA BİR TÜRK-O DUR.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Dogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig)

YazarMesaj
KeZmAn

KeZmAn

Dogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig) Empty
MesajKonu: Dogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig)   Dogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig) Icon_minitimePerş. Şub. 05, 2009 10:00 am

Shocked Amacım insanlara yardımcı olmak;

Benim amacım ne rep ne de başka bir şey...Ben sadece insanlara ve canlı olanlara yardım etmeye çalışıyorum.

Bu bilgileri nekadar insan bilirse okadar iyi olur.Deprem kültürünü ancak bu şekilde oluştura biliriz.
Gelişmiş ülkelerde deprem kültürü çok köklü bir şekilde yerleşmiş ve bu yüzden can ve malkaybı en asğari olmaktadır.Örneğin JAPONYA'da 7-7,5 büyüklüğünde deprem oluyor ama kimse ölmüyor,yaralanmıyor ve binaları yıkılmıyor.Bizde ise 3,5-4 büyüklüğünde depremlerde büyük miktarda insanlar ölüyor,evler yıkılıyor ne yazıkki tarifi ve telafisi mümkün olmayan afet meydana geliyor.
1999 17 Ağustos Marmara Depremi binlerce ölü,minyonlarca insan evsiz......
1999 12 Kasım Düzce Depremi sonuç aynı
2003 01 Mayıs Bingöl Depremi sonuç aynı
Bunlar çocuk oyuncağı değildir.Bu işleri hafife alan ya canıyla veya sakat kalarak en hafifi mal kaybıyla bu bedili öder....

çünkü depremin acılarını birebir yaşadım....yaşayanlar beni daha iyi anlar

Aşağıdaki sayfalarda konuyu ayrıntılı anlatırken yeri geldikce slaytları vermeye çalıştım.

Araştırmacıların verilen dokümanlara daha kolay bulmalarını saglamak için ilgili linkleri toplu olarak vermenin daha verimli olacagını düşünerekten tekrar dizayn ettim.

İnşaallah faydalı olabilmişimdir.Teşekkürler

DEPREM'DE NEREDE NASIL DAVRANMALIYIZ

NOT

Arkadaşlar, bu konular Doğal Afetler başlığının altındaki diğer sayfalarda ayrıntılarıyla anlatıldı.Bu önemli işi sadece yazılarla anlatmak eksik kalacağı inancında olduğumdan depremde yapılması gerekenleri resimlerle anlatıp pekiştirmeyi uyğun gördüm.

1- 1-2 KATLI EV İÇİNDE DEPREM SIRASINDA DAVRANIŞI
[img=https://2img.net/r/ihimizer/img355/1148/korun15be2.th.jpg][img=https://2img.net/r/ihimizer/images/thpix.gif]][img=https://2img.net/r/ihimizer/img355/1148/korun15be2.th.jpg][img=https://2img.net/r/ihimizer/images/thpix.gif][/url]

2- APARTMAN İÇİNDE DEPREM DAVRANIŞI
Dogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig) Korun2df8.thDogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig) Thpix]Dogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig) Korun2df8.thDogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig) Thpix[/url]

3- BÜYÜK MARKET VE MAĞAZALARIN İÇİNDE DEPREM DAVRANIŞI

Dogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig) Korun3wh0.thDogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig) Thpix]Dogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig) Korun3wh0.thDogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig) Thpix[/url]

4- YÜKSEK YAPILARDA ( İŞYERİ ) DEPREM DAVRANIŞI
Dogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig) Korun4ta2.thDogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig) Thpix]Dogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig) Korun4ta2.thDogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig) Thpix[/url]

5- KENTİN İŞ MERKEZİNDE,SOKAKTA DEPREM SIRASINDA DAVRANIŞI

Dogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig) Korun4rb1.thDogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig) Thpix]Dogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig) Korun4rb1.thDogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig) Thpix[/url]

6- TİYATRO VE SİNEMALARDA DEPREM DAVRANIŞI

Dogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig) Korun6ce3.thDogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig) Thpix]Dogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig) Korun6ce3.thDogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig) Thpix[/url]

7- YERALTI ÇARŞISI YADA GEÇİDİ İÇERİSİNDE DEPREM DAVRANIŞI

Dogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig) Korun7ds8.thDogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig) Thpix]Dogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig) Korun7ds8.thDogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig) Thpix[/url]

8- TREN İSTASYONUNDA DEPREM DAVRANIŞIYAYA ÜST GEÇİDİNDE YA DA KÖPRÜ ÜSTÜNDE DEPREM DAVRANIŞI

Dogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig) Korun8xg4.thDogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig) Thpix]Dogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig) Korun8xg4.thDogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig) Thpix[/url]

9- METRO İÇİNDE DEPREM DAVRANIŞI
Dogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig) Korun9bt8.thDogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig) Thpix]Dogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig) Korun9bt8.thDogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig) Thpix[/url]

10- ELEKTİRİKLİ TREN VE OTOBÜSTE DEPREM DAVRANIŞI

Dogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig) Korun10ph7.thDogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig) Thpix]Dogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig) Korun10ph7.thDogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig) Thpix[/url]

11- ARABA KULLANIRKENSTADYUMDA DEPREM DAVRANIŞI

Dogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig) Korun11gv4.thDogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig) Thpix]Dogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig) Korun11gv4.thDogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig) Thpix[/url]

12- STADYUMDA DEPREM DAVRANIŞI

Dogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig) Korun12mf9.thDogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig) Thpix]Dogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig) Korun12mf9.thDogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig) Thpix[/url]

13- DERE VE IRMAK KENARINDA DEPREM DAVRANIŞIDENİZ KENARI VE RIHTIMDA DEPREM DAVRANIŞI

Dogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig) Korun13ls5.thDogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig) Thpix]Dogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig) Korun13ls5.thDogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig) Thpix[/url]

Dogal afetler ( deprem,yangin,sel,Çig)
1 sayfadaki 1 sayfası